Haber Detayı
05 Mayıs 2019 - Pazar 16:17 Bu haber 351 kez okundu
 
Mübarek Ramazan ayı başlıyor. İlk Sahura bu gece kalkılacak
On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayı bu gece başlıyor. İnananlar Ramazanın ilk sahuruna bu gece kalkacak.
Yaşam Haberi


İnananlar için günahlarından arınma, bir rahmet ve bereket ayı olan mübarek Ramazan ayı bu gece başlıyor. İlk Teravih namazının kılınacağı bu gecede, ilk sahura da kalkılacak. Bu yıl 29 gün oruç tutulacak Ramazan ayı 06 Mayıs Pazartesi gecesi başlayıp, 03 Haziran Pazartesi gecesi sona erecek. Diyanet’e göre İlk gün 04.12’de kesilecek İmsak, Ramazan’ın son orucuna kalkılacak 03 Haziran Pazartesi gecesi 03.37’de kesilecek. 20.04’de açılan ilk oruç, 03 Haziranda ise 20.29’da açılmış olacak.

Bu mübarek ayda Kur’an-ı Kerimde bin aydan daha hayırlı olduğu ifade edilen Kadir gecesi ise, Diyanet’e göre oruçların 26. Gecesi olan 31 Mayıs Cuma günü idrak edilecek. Ramazan ayının son orucu yani arefe günü ise 03 Haziran Pazartesi günü olacak. Ramazan Bayramı 04 Haziran Salı günü başlayıp, 06 Haziran Perşembe günü sona erecek. Kütahya’da bayram namazı ise, 04 Haziran Salı sabahı 06.13’de kılınacak.

Kütahya Arşiv Haber sitemiz olarak, Müslümanlar için büyük öneme sahip olan Mübarek Ramazan ayının tüm İslam Aleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını temenni eder, Ramazanın tüm milletimize ve sitemiz takipçilerine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Mübarek, Ramazan, ayı, başlıyor., İlk, Sahura, bu, gece, kalkılacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv