Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 21:12 Bu haber 203 kez okundu
 
Mübarek Ramazan ayının ilk sahuruna bu gece kalkacağız
Mübarek Ramamazan ayının ilk orucu için bugün sahura kalkacağız.
Yaşam Haberi


On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayı geldi. Ramazan’ın ilk orucu için bu gece sahura kalkacağız. Müslümanların rahmet, bereket ve mağfiret ayın olan Ramazan’a bu yıl Korona salgının gölgesinde ulaştık. Camilerin ıssız kalacağı, terafihlerin ve Cuma namazlarının kılınamayacağı adeta yetim bir Ramazan ayı idrak edeceğiz. Korona Virüs salgını nedeniyle herhangi bir iftar, sahur veya ramazan etkinliğinin yasak olduğu ülkemizde Kütahya’da da herhangi bir etkinlik yapılamayacak.

Ramazanda ilk oruç için bu gece kalkacağımız sahurda imsak vakti Kütahya için 04.31’de sona erecek. İlk orucumuzun iftarını ise yarın akşam 19.53’de açacağız. 24 Nisan Cuma günü başlayıp, 23 Mayıs Cumartesi günü sona erecek mübarek Ramazan ayımızda Kadir Gecesini ise 19 Mayıs Salı günü idrak edeceğiz.

Ramazan Bayramı için bayram namazına ise, Kütahya’da 24 Mayıs Pazar günü 06.13’de kalkacağız.24, 25 ve 26 Mayıs tarihleri arasında idrak edeceğimiz Ramazan Bayramımıza tüm milletimizin ve İslam Aleminin sağlık, bereket ve mutlulukla erişmesini temenni ederiz.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Mübarek, Ramazan, ayının, ilk, sahuruna, bu, gece, kalkacağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv