Haber Detayı
25 Ekim 2017 - Çarşamba 12:22 Bu haber 1310 kez okundu
 
Muratdağı Termal Kayak Merkezi Master Planı onaylandı
Gediz Muratdağı Termal Turizm Merkezi Master Planı'nın 4 yıldan beri süren çalışmalarının Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından onaylandığı bildirildi.
Turizm Haberi


Doğal güzellikleriyle ünlü Muratdağı Termal Turizm Merkezi için hazırlanan Muratdağı Termal Turizm Merkezi Master Planı'nın Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nce onaylandığı duyuruldu. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Mehmed  Ali  Saraoğlu; “Master planının Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kütahya İl Özel İdaresi, Gediz Kaymakamlığı ve Gediz Belediyesi'nin 4 yıllık çalışmaları sonucunda onaylandı”dedi.

Muratdağı Termal Turizm Merkezi Master Planı çerçevesinde, 200 bin TL’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, 57 bin TL’nin de Özel İdare tarafından olmak üzere, toplamda 257 bin TL harcanarak bundan sonraki yatırım ve tesis çalışmalarının hazırlanan imar planına göre yapılacağını belirten Başkan Saraoğlu, “2 bin 312 metre yüksekliğe sahip Muratdağı'nın 1450 metresinde bulunan Muratdağı Termal Turizm Merkezi için hazırlanan Muratdağı Termal Turizm Merkezi Master Planı onaylanarak kesinleşmiştir.  Muratdağı Termal Kayak Merkezi Master Planı'nda 5 mekanik tesis ve 13 kayak pisti bulunmaktadır. Burada turizm potansiyeli anlamında da hem termal hem de kayağın bir arada olduğu önemli bir aşamayı kat etmiş olduk. Muratdağı yatırım planları doğrultusunda gerçekleştirilmekte olan yatırımlarla geleceğin termal turizm başkenti merkezi olacaktır” diye konuştu.

Başkan Saraoğlu açıklamasının sonunda, söz konusu süreçte kendilerini  yalnız bırakmayan Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’e, AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan’a, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar’a,  AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş’a ve Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz’a teşekkür etti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Muratdağı, Termal, Kayak, Merkezi, Master, Planı, onaylandı,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv