Haber Detayı
02 Ocak 2019 - Çarşamba 20:29 Bu haber 695 kez okundu
 
NG Holding Başkanı Nafi Güral
Sabah Gazetesinden Feride Cem'e bir röportaj veren NG Holding Başkanı Nafi Güral gündemle ilgili ilginç değerlendirmeler yaptı. İş dünyasında yurtdışına sermaye çıkışının tahmin edilenden çok daha fazla olduğunu söyleyen Güral, “Bunlar vatana ihanet eden kesim. Benim yurtdışında 1 liram yok. Varımı yoğumu ülkeme yatırdım.” dedi.
Haberi


Sabah Gazetesine gündemle ilgili röportaj veren NG Holding Başkanı Nafi Güral, yurtdışına sermaye çıkışının tahmin edilenden çok daha fazla olduğunu söyledi.  Yurtdışına sermaye kaçıranlara "Bunlar vatana ihanet eden kesim" diyerek yüklenen Güral, "Benim yurtdışında 1 liram yok. Varımı yoğumu ülkeme yatırdım" dedi.

Güral, "Bir kişi yatırım için parasını götürüp üretim yapıyorsa ben bunu desteklerim. Ancak nakit para götürenler ve parasını orada muhafaza edenler, ev ve işyeri alarak bunu kiraya verenlere sempatiyle bakmıyorum. Ne alacaklarsa burada alsınlar. Yurtdışında 1+1 daremiz bile yok. Eğer onlar üzerinde bir hakkım varsa, hakkımı helal etmiyorum." şeklinde konuştu.

“O kadar çok damdan düştük ki bunlar vızıltı geliyor.”

NG Holding Başkanı Güral, geçtiğimiz yıl yaşanan kurdaki dalgalanmayla ilgili yaptığı değerlendirmede ise "57 yıldır çalışan biri olarak öyle şeyler gördüm ve yaşadım ki… Üretim için elektrik, ürettiğimiz malları taşımak için kamyonlar mazot bulamıyordu. O kadar çok damdan düştük ki bunlar vızıltı geliyor" dedi.

“Şirketlerimizde 'kriz' kelimesinin kullanmak yasak.”

Şirketlerinde 'kriz' kelimesinin kullanılmasının yasak olduğunu ifade eden Güral, "Şu ortamda insanımız harcama yapmıyor, parasını bekletiyor. Bu da piyasada hareketsizlik yaratıyor" diye konuştu.

“Konkordato ilanlarının 10’da dokuzu samimi değil.”

Güral, son dönemde ş dünyasında artan konkordato ilanlarıyla ilgili yorum da yaparak, "Son dönemde bu moda oldu. Bunların 10'da 9'unun samimi olmadığını düşünüyorum. Çünkü benim tanıdığım kişiler var bunların içerisinde. Bu itibar zedeleyen bir şey. Yarın bu şirketi çocuklarınıza bırakacaksınız. Bir gün bile kredimizin ertelenmesini, yeniden yapılanmasını istemedik." diye konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: NG, Holding, Başkanı, Nafi, Güral,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv