Haber Detayı
23 Eylül 2018 - Pazar 15:08 Bu haber 1704 kez okundu
 
Oto Pazarı yeni yerine taşındı ama, yeni günü beğenilmedi
Kütahya 2. El Oto Pazarı Belediye Meclisinin almış olduğu karar doğrultusunda yeni yerine taşındı. Ziraat Mahallesi Kapalı Pazar yerine (Pazartesi Pazarı) alınan oto pazarının günü de Cumartesi gününe kaydırıldı. Pazar yeni yerinde ve yeni gününde dün hizmete girerken, kapalı alan beğenildi ama pazar için uygun görülen Cumartesi günü beğenilmedi.
Gündem Haberi


Kütahya 2. El Açık Oto Pazarı Belediye Meclisinin kararıyla yeni yerine ve yeni gününe taşındı. Belediyenin yeni yapmış olduğu Ziraat Mahalesi Kapalı Pazar yerinde hizmete giren oto pazarı, vatandaşlar tarafından kapalı ve temiz olması münasebetiyle beğenildi. Yaklaşık 600 araçlık kapasiteye sahip olan oto pazarı yeni yerinde ve yeni gününde 150 civarı aracı ağırladı.

İlk gün Pazar hakkında görüşlerini dile getiren galerici esnafı ve vatandaşlar, Pazar yerini beğendiklerini, ancak oto pazarının yeni yerinde Cumartesi gününe alınmasının doğru olmadığı ifade ettiler.

Genel kesimin hafta tatilini Pazar günü yapması münasebetiyle oto pazarının Pazar günleri daha hareketli ve kalabalık olduğunu kaydeden galericiler ve vatandaşlar, pazarın yeni yerinde Cumartesi günü aynı randımanda olmadığını belirttiler. İlk gün pazarın kendilerine bu yönde bir intiba bıraktığını kaydeden vatandaşlar, pazarın eski gününe kaydırılması halinde daha faydalı olacağına inandıklarını söylediler.

Pazarın yeni yerinde ve yeni gününde ilk gün yeterince ilgi görmemesine durumun yeterince halka ulaştırılamamasına sebep gösteren bazı esnaflar ise, zamanla oto pazarının Cumartesi günleri de iş yapacağına inandıklarını kaydettiler.  Oto pazarındaki durgunluğa mevcut ekonomik sıkıntının ve araç fiyatlarındaki artılın da etkili olduğuna işaret eden esnaflar, zamanla piyasanın oturmasıyla pazarın hareketleneceğini belirtiler.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Oto, Pazarı, yeni, yerine, taşındı, ama,, yeni, günü, beğenilmedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv