Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 13:55 Bu haber 1471 kez okundu
 
Özel Kütahya Hastanesi hasta kabulüne başladı
Sağlık alanında Kütahya’nın 2. Özel hastanesi olan Özel Kütahya Hastanesi hasta kabulüne başladı.
Sağlık Haberi


Kütahya'da, FETÖ ile iltisaklı olmasından dolayı 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılarak devlet tarafından el konulan Kent Hastanesi, yeni yatırımcıları tarafından yenilenerek Özel Kütahya Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Hastanenin hasta kabulüne başlaması dolayısıyla organize edilen törende söz alan Özel Kütahya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Höyüklüoğlu, “Büyük bir emek ve çalışmanın ardından açılışımızı gerçekleştiriyoruz. Bize ve Kütahya’mıza hayırlı olsun. Kütahyalı vatandaşlarımıza şifa olsun.” dedi.

"İlk etapta 18 hekim ve 75 yatak ile hizmete başladık."

Törende konuşan Hastane Müdürü Melek Songül ise, ilk etapta 18 hekim ve 75 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye başladıklarını ifade etti. En kısa sürede hekim sayısını arttıracaklarını ve 60 kişilik hekim kadrosu için yerlerinin hazır olduğunu kaydeden Songül, “Çoçuk, Kadın doğum, Kardiyoloji, Üroloji, Nöroloji, Genel cerrahi, Ortopedi, Göz hastalıkları, Endokrinoloji ve Acil Servis alanlarında hastan kabulüne başladık. 

"Tam teşekküle geçtiğimizde 600 personel olacak."

18 aylık meşakkatli bir çalışmanın neticesinde hastalarımızı kabul etmeye başladık. SGL’lı, sosyla günevcesi olan veya olmayan tüm hastalarımızı bekliyoruz. 18 hekim ve 220 personelle misafirlerimizin hizmetindeyiz. Personelimizin norm kadrosu 290’dır. Tam teşekküle geçtiğimizde 600 personeli bulacağız. Ayroca 165 kişilik yatak kapasitemiz de hazır bulunuyor.

Bu çerçevede Kütahyalı vatandaşlarımızın yatak sıkıntısı yaşamayacağını söyleyebiliriz. Herkes çok gayret gösterdi, inşallah emeklerimizin karşılığını alacağız.” diye konuştu.

Hastaneleri için gümbür gümbür başladık ifadesini kullanan Melek Songül, 12 erişkin yoğun bakım, 11 yeni doğan yoğun bakım, koroner yoğun bakım, 5 ameliyat salonuyla umarım Kütahya’ya iyi bir hizmet vereceğiz. Hekimlerimizin hepsi Kütahya’da bilinen ve sevilen hekimler. Hastanemize son teknolojiyi getirdiğimiz gibi, hekim bazında da hastalarımızın çok iyi tedavi olabilecekleri bir kadromuz var.” şeklinde konuştu.

Programda hastanelerinde dünyay gelen bir bebeğe de basın mensupları önünde altın takan Melek Songül,”Bugün ilk doğumumuzu gerçekleştirdik. Hastanemiz artık hasta kabulü ve ameliyat gerçekleştirebiliyor. SGK anlaşmamızda dün itibariyle tamamlandı.Hastalarımız artık randevu alabilir. Kütahya’yaşifa olmak için hizmetinizdeyiz. Kütahya’da hem bürokrasiden, hem de siyasilerden ciddi bir destek gördük. Hepsine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Hastaneye 0274 202 0 202 numaralı telefonlardan ulaşılabilir.

 

 

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Özel, Kütahya, Hastanesi, hasta, kabulüne, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv