Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 15:41 Bu haber 1527 kez okundu
 
Özel Kütahya Hastanesi Mayıs ayında açılıyor
Kütahya'da, FETÖ ile iltisaklı olmasından dolayı 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılarak devlet tarafından el konulan Kent Hastanesi, yeni yatırımcıları tarafından yenilenerek Özel Kütahya Hastanesi olarak hizmet vermeye hazır hale getirildi. Özel Kütahya Hastanesi Genel Müdürü Melek Songül, hastanelerinin Mayıs ayında hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.
Sağlık Haberi


Kütahya'da, faaliyet gösterdiği sırada FETÖ ile ilişkisi olmasından dolayı 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılarak devlet tarafından el konulan özel Kent Hastanesi, yeni yatırımcıları tarafından yenilenerek tekrar özel hastane olarak hizmet vermeye hazır hale geldi. Hastaneyi basın mensupları ve hastane yönetimiceşliğinde yerinde inceleyen AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, hastaneyi tekrar Kütahya’ya kazandırdıkları için yatırımcılara teşekkür ettiler. ,

“Hastanenin eski hastane ile bir ilgisi yok.”

Milletvekili Vural Kavuncu gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanenin eski hastane ile bir ilgisinin olmadığının altını çizerek, yeni teçhizatlar ve tamamen elden geçmiş halde ve daha modern bir şekilde Kütahya’ya hizmet vereceğini ifade etti.

Kavuncu hastane hakkında şunları söyledi: "Hastanemiz, her ne kadar eski hastane binasında hizmete devam edecek olsa da, aslında eskisiyle çok alakası olmadığını, son teknolojilerle donatılmış bir alt yapıyla, çok önemli oranda bir yenileşmeden geçtiğini görüyoruz. Bu yatırım her ne kadar özel, ticari bir girişim olsa da, aynı zamanda bir kamu hizmeti olarak da değerlendirilmelidir. Buralar her ne kadar özel bir hastane olsa da, buralardan aynı zamanda kamu hizmeti de satın alıyoruz. Hastanenin faaliyete geçmesi sağlık alanında Kütahya’ya büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca, teknik donanımları açısından da bölgedeki çok sayıda ilde bulunmayan teçhizatlarla donatılması Kütahya için büyük bir avantajdır.”

“İlk etapta 75 yatak 25 hekimle mayıs ayından itibaren faaliyete başlayacağız.”

Hastanelerini tanıtan Özel Kütahya Hastanesi Genel Müdürü Melek Songül ise,  14 bin 500 metrekare kapalı alan, 165 yatak ve 60 hekim kapasiteli hastanenin ilk etapta 75 yatak 25 hekim kadrosuyla mayıs ayından itibaren faaliyete başlayacağını söyledi. Songül,  kadın doğum, kardiyoloji, çocuk, ortopedi, dahiliye, genel cerrahi, göz, fizik, KBB ve cildiye gibi tüm ana branşlarda poliklinik ve ameliyat anlamında hizmet vereceklerini anlattığı konuşmasında, açıldıktan sonraki ikinci aylarında anjiyo ve KVC branşlarında, Kütahya'da özel hastanelerde bulunmayan ve bu anlamdaki açığı kapatacak branşlarda da hizmet vereceklerini ifade etti. 

Böylelikle Kütahya'da olmayan ve yapılamayan tedavi imkanlarını Kütahya’ya getirerek,  Kütahya halkının sağlık sektöründeki en büyük sıkıntılarını gidermeyi hedeflediklerini kaydeden Hastane Genel Müdürü Melek Songül, Kütahya’ya hizmet vermekten mutlu olduklarını söyledi.

İnceleme gezisine katılan AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş da, Kütahya'da sağlık alanındaki bir eksikliği giderdikleri için yatırımcılara teşekkür ederek, hastanenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özel, Kütahya, Hastanesi, Mayıs, ayında, açılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv