Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 12:07 Bu haber 892 kez okundu
 
prof. Dr. Alim Işık Kütahya Belediye Başkanlığı için adaylığa yeşil ışık yaktı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya eski Milletvekili Alim Işık, daha önce 2014 yerel seçimlerinde kıl payı kaçırdığı Kütahya Belediye Başkanlığına aday olmak için yeşil ışık yaktı. Alim Işık, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, kimin yaptırdığını bilmediği bir ankette hiç ilgisinin olmadığı bir partiden belediye başkanlığına adaylığı konusunda adının geçmesine tepki gösterdi. Işık, ‘Alim Işık’la kaldığımız yerden devam’ yorumunu yapan partinin önde gelenlerinden Bedri Dinçer’e de cevap vererek , “Nasipse o da olur” dedi.
Siyaset Haberi


Kütahya'da yerel seçimler için hareketlenen kulislerde, "Kütahya Belediye Başkanlığını kıl payı kaçıran Alim Işık, acaba yeniden aday olacak mı?" sorusu cevap bulmak üzere. Işık sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla başkanlık için yeniden MHP'den aday olabileceğinin sinyalini verdi. Kütahya’da kimler tarafından yaptırıldığını bilmediği bir ankette adının geçtiğini öğrenmesi üzerine böyle bir açıklama yapma gereği duyduğunu ifade eden Alim Işık, “Bugüne kadar hiç ilgimin olmadığı bir siyasi partiden Belediye Başkanı adayı olmamın nasıl karşılık bulacağının sorulduğunu sosyal medya paylaşımlarından öğrenmiş bulunmaktayım. Şahsımın Milletvekili olarak aktif siyasette bulunduğu dönemlerde, memleketim adına onurla hizmet vermeye çalıştığım siyasi partinin hangi parti olduğunu memleketimdeki herkes alenen bilmektedir. Bizim siyasi duruşumuz, siyasi adresimiz ve siyaset ilkelerimiz bellidir ve bugüne kadar da hiç değişmemiştir. Söz konusu anketi yaptıranlar, eğer belli bir maksatla ve bilerek bunu yapıyorlarsa, bunun kendilerine ve memleketimize sağlayacağı bir yarar olmayacaktır. Eğer bilmeden yapıyorlarsa, bunu cehaletlerine veririz” şeklinde konuştu.

“Nasipse o da olur inşallah” dedi adaylığa açık kapı bıraktı

Alim Işık, “Kimsenin, şahsımı ve mensubu bulunduğum kutlu camiayı kirli siyasi emellerine alet etmemesini belirtir, siz değerli hemşehrilerimin bu tür siyaset cambazlarına fırsat vermemesini özellikle istirham ederim. Siyaseti, onurlu ve ilkeli yapan herkese başarılar dilerim. Allah gönüllerine göre versin” ifadesini kullandı. Işık açıklamanın son bölümünde ise partinin önde gelen isimlerinden Bedri Dinçer’in “Kütahyalı hemşehrilerimiz 2014 seçimlerinde kaçırdığı fırsatı 2019 seçimlerinde yakalayacak. Alim Işık’la kaldığımız yerden devam inşallah” yorumuna cevap vererek, “Nasipse o da olur inşallah” cümleleriyle adaylığa yeşil ışık yakması gözlerden kaçmadı.

MHP İL Başkanı Ferhan Yıldırım da, “Alim Işık ile ilgili Kütahya’da çok ciddi bir teveccüh var.” demişti.

Diğer yandan gündemi takip edenlerin hatırlayacağı gibi, yerel seçimleri değerlendiren MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım da Alim Işık’ın adaylığı için olumlu görüş bildirmiş ve Kütahya’nın Alim Işık hakkındaki teveccühünün farkında olduklarını belirtmişti. Yıldırım, “Alim Işık tekrar aday olur mu? Bu sorunun en güzel muhatabı kendisidir. Kendisi buna karar verecek. Aday olmaya karar verdiği takdirde gerek il başkanlığımıza gerek ilçe başkanlığımıza gerekse de genel merkezimize başvurusunu yaparak tamamlayacak. Alim Işık ile ilgili Kütahya’da çok ciddi bir teveccüh var. Ama öncelikle kendisinin ne yapmak istediği konusunda karar vermesi gerekiyor. Henüz bize ulaşan bir başvurusu yok” demişti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: prof., Dr., Alim, Işık, Kütahya, Belediye, Başkanlığı, için, adaylığa, yeşil, ışık, yaktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv