Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 11:53 Bu haber 732 kez okundu
 
Reis'e 4 maddelik dosya verildi
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya ziyaretinde, Kütahya’nın taleplerini içeren 4 maddelik dosyanın kendisine verildiği bildirildi.
Gündem Haberi


AK Parti Kütahya İl Kongresinde yeniden İl Başkanı seçilen Ali Çetinbaş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya ziyaretini değerlendirdi. Erdoğan’ın Kütahya’dan memnun ayrıldığını ifade eden Çetinbaş, Kütahya’nın talep ve sorunlarını içeren 4 maddelik özel dosyanın da kendisine verildiğini belirtti. Kütahya halkının Cumhurbaşkanımıza duyduğu sevgiyi ortaya koyarak kendisini karşıladığını kaydeden Çetinbaş, gözlemlerine göre Erdoğan’ın Kütahya’dan memnun ayrıldığını ve durumun il başkanı olarak kendisini ziyadesiyle memnun ettiğini dile getirdi.

Değerlendirmesinde Kütahya’nın taleplerini içeren özel dosyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildiğini söyleyen Çetinbaş, “Cumhurbaşkanımıza, Sayın Valimiz ve milletvekillerimizin ve benim ortak hazırladığımız talep dosyası iletildi. Burada yerli otomobil ile ilgili talebimiz, termal turizmimizin gelişmesiyle alakalı talebimiz, ihtiyaç duyduğumuz otoyollar ile ilgili talebimiz detaylı olarak ifade edildi. Devam eden projelerin de hızlandırılması konusunda da bir talep ortaya koyduk. Bunları başkanlık nezdinde takip edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ali Çetinbaş değerlendirmesinin sonunda Cumhurbaşkanının Kütahya ziyaretinin ardından geçtiği Uşak’ta yaptığı konuşmada Kütahya’yı örnek göstermesi ve Kütahya’dan övgüyle bahsetmesi konusuna da değinirken, “Övgü Kütahyalı hemşehrilerimizin mazhar olduğu bir övgüdür. Eğer bir övgü varsa hepsine teşekkür ediyorum. Kadim bir şehir olan Kütahya, ilim, irfan ve medeniyet şehridir. Kendisi gibi düşünen, kendisi gibi hareket eden, kendisi gibi oturup sofrada yemek yiyen bir lider gördüğü zaman bağrına basıyor. Ben bunun neticesi olarak görüyor ve bu övgüye mazhar olan Kütahyalı hemşehrilerimizi kutluyorum” dedi.

Bir dosya da Kütahya iş dünyasından

Öte yandan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’ın da Kütahya’nın ve iş adamlarının taleplerinin yer aldığı bir dosyayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim ettiği bildirildi.

Dosyanın 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikasının açılış töreninde Erdoğan’a teslim edildiği kaydedilirken, Erdoğan’ın dosyaya göz gezdirdiği ve koruma müdürüne teslim ettiği ifade edildi. Söz konusu talep dosyasında Kütahya’nın göç sorunundan, Bakan telebine, yerli otomotivden, TOBB Ekonomi Teknoloji Üniversitesi Kütahya Kampususünün kurulması için YÖK onayına, hızlı trenden, Zafer Havalimanından seferlerin arttırılmasına, çevre yolundan ulaşıma kadar çok sayıda destek beklentisinin yer aldığı belirtildi.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Reis'e, 4, maddelik, dosya, verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv