Haber Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 13:15 Bu haber 283 kez okundu
 
Sağlık Bakanı Koca, son üç gün içinde vaka sayıları en çok azalan 7 il arasında Kütahya'yı da gösterdi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla, son üç gün içinde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 il arasında Kütahya’yı da saydı.
Gündem Haberi


Dünya’yı Corana Virüsü salgını kasıp kavurmaya devam ederken, Türkiye’de vaka sayıları mutedil oranını koruyor. Türkiye’de günlük vaka sayıkarı bin civarında seyrederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada son üç gün içinde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 il arasında Kütahya’yı da gösterdi.

11 Temmuz tarihi için Coronavirüs vaka tablosunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Bakan Koca, “Bakan Koca sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Son üç günde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 ilimiz: Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova. Türkiye genelinde vakaların pnömoniye dönme oranı azalıyor. Vaka sayılarındaki artış ve düşüşler, maske ve mesafe kuralına uyuma bağlı’’ dedi.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Sağlık, Bakanı, Koca,, son, üç, gün, içinde, vaka, sayıları, en, çok, azalan, 7, il, arasında, Kütahya'yı, da, gösterdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv