Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 16:15 Bu haber 580 kez okundu
 
Sağlık Üniversitemiz bu yıl da yüzde yüzlük doluluk oranı sağladı
YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) geçen sene olduğu gibi tüm fakülte ve meslek yüksekokullarında yüzde yüz doluluk oranı sağladığı bildirildi.
Eğitim Haberi


Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi  bu yıl da yüzde yüz doluluk oranını yakaladı. YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (KSBÜ) geçen sene olduğu gibi tüm fakülte ve meslek yüksekokullarında yüzde yüz doluluk oranı sağladığığı ifade edildi. Yüzde 100 doluluk sağlayan az sayıda üniversite arasında yerini alarak, büyük başarı elde eden Sağlık Üniversitesine toplam 858 öğrencinin kayıt yaptıracağı kaydedildi.

SAĞLIK ÜNİVERSİTESİNİN GÖSTERDİĞİ PEFORMANS ÖĞRENCİLERİ ÇEKİYOR

Sağlık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “ Yeni bir üniversite olmamıza rağmen yine geçen sene olduğu gibi tüm bölümlerde yüzde yüz doluluk oranı sağladık. Türkiye’nin sağlık temalı devleti üniversitesi olan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizin bu kadar rağbet görmesinin nedenini gösterdiğimiz performanstan dolayı olduğunu açıklayabiliriz.” dedi.

“Üniversiteler arasında rekabetin giderek arttığı ülkemizde, Sağlık Üniversitemizin eğitiminin çağdaş ve kaliteli olması için çalışmalar yaptık.” Diyen kavuncu,  “Dijital ortamda öğrenci yönetim sisteminden gelişmiş laboratuvar donanımlarına, teknolojik olarak donatılmış dersliklerden öğrenci için oluşturulan sosyal alanlara kadar pek çok konuda hazırlıklar yaptık. Öğrencilerimizi burada iyi bir eğitim ve müfredat bekliyor. YKS yerleştirme sonuçları ülkemize, memleketimiz Kütahya’ya ve üniversitemize hayırlı olsun. Tüm yeni öğrencilerimize hoş geldin diyoruz.” İfadesini kullandı.

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Sağlık, Üniversitemiz, bu, yıl, da, yüzde, yüzlük, doluluk, oranı, sağladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv