Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 17:13 Bu haber 1944 kez okundu
 
Seçim sonuçları için konuşan Ali Çetinbaş
24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Kütahyalı seçmenin vermiş olduğu mesajı aldıklarını ifade etti. Başkan Çetinbaş, eğer varsa memnuniyetsizlikleri, varsa eksik gördükleri yönlerimizi, her birimiz, belediyelerimiz, milletvekillerimiz ve teşkilatlarımız olarak kendi içerimizde analiz edip, çek etmek ve varsa bu hatalar bunları düzeltmek mecburiyetinde olduğumuzu biliyorum.” dedi.
Siyaset Haberi


Kütahyalı seçmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük destek verdiği ancak, AK Parti’ye ve ciddi ikazda bulunduğu 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Millletvekili Genel Seçimlerini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, seçmenin mesajını aldıklarını ifade etti. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde AK Parti’yi % 67,61 oranında destekleyerek ilden çıkan tüm milletvekillerini AK Parti’ye veren Kütahya, 24 Haziran seçimlerinde desteğini % 54,82’ye çekerek yalnızca 3 vekillik teslim etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a % 71,79 oranında destek veren Kütahya, vekillik konusunda partinin il yönetimine ve milletvekillerine uyarıda bulunmuştu.

Bu çerçevede seçim sonuçları için konuşan Başkan Ali Çetinbaş, “Seçmenimizin bizlere ve diğer siyasi partilere vermiş olduğu mesajı, siyasi partimize Kütahya’mız adına yapmış olduğu uyarıyı doğru anlamak ve doğru analiz yapmak gerektiği kanaatindeyim. " dedi. Başkan Çetinbaş, “Eğer varsa memnuniyetsizlikleri, eğer varsa eksik gördükleri yönlerimizi, her birimiz, belediyelerimiz, milletvekillerimiz ve teşkilatlarımız olarak bunları kendi içerimizde analiz edip, çek etmek ve varsa bu hataları düzeltmek mecburiyetinde olduğumuzu biliyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Ali Çetinbaş, genel itibariyle 24 Haziran seçim sonuçlarının  hem Kütahya, hem de ülke adına kendilerini sevindirdiğinin altını çizerek, “Sonuçları memnuniyetle karşılıyorum. Kıymetli hemşehrilerimiz güven ve istikrarı tercih etmiş, kim kendilerine daha iyi hizmet eder? Kim kendi içlerinde taşıdığı değerlere daha yakın ve daha saygılıdır? Bunu ferasetiyle sandıkta ortaya koymuştur. Cumhur ittifakı içerisinde hemşehrilerimizin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a göstermiş oldukları yüzde 72'ye yakın destek, yani 10 kişiden 7 kişinin oy vererek tercih etmiş olması bizleri Kütahyalı olarak bir kat daha memnun etmiştir.

“CHP önceki sisteme göre, yani yüzde 12.65’le vekil çıkaramıyordu.”

Açıkça ifade etmem gerekirse belki de birçok Anadolu şehrinde yaşanan durumun üstünde olan bu oran Kütahyalı'nın nasıl kendi değerlerine sahip liderinin, milletin adamının yanında durduğunu açıkça göstermiştir. Bu seçimde biliyorsunuz ilk kez  önce, ittifakların aldığı oy oranları değerlendiriliyor. Millet ittifakı toplamda almış olduğu yüzde 25'lik oy oranıyla 1 milletvekili elde etti. Cumhuriyet Halk Partisi önceki sisteme göre yani, yüzde 12.65 olan oy oranıyla 5 milletvekilinden 1'ini alamazken, ittifak içine giren İyi Parti ve Saadet Partisi oylarıyla Kütahya'mızdan milletvekili çıkarmış oldu. Cumhur İttifakı içerisinde kalan yüzde 73 oy oranına göre biz AK Parti 3, Milliyetçi Hareket Partisi ise 1 milletvekili olarak almış olduk.

Sonuçlar itibarıyla Cumhurbaşkanımıza ve siyasi partimize Kütahyalı kardeşlerimizin göstermiş olduğu ilgiden duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Bugün bize düşen şudur; iktidarımız devam ediyor. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başkanıdır ve biz 3 milletvekilimizle hem Kütahya'nın hizmetlerini hem de yasama faaliyetlerini yerine getireceğiz.

“Bize oy  versin vermesin Kütahya’daki tüm vatandaşlarımızın hepsini seviyor, her birini saygın ve kıymetli buluyoruz.”

Şunu söylemem gerekir ki, bize oy versin veya vermesin, bizleri sevsin veya sevmesin, bizim gibi olsun veya olmasın, Kütahya'daki kıymetli hemşehrilerimizin hepsini seviyor, her birini teker teker saygın ve kıymetli buluyoruz. İnşallah top yekûn el ele, kol kola bütün siyasi unsurlarımızla birleşerek Kütahya'mıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Cenab-ı Allah bizleri öncelikle bir birilerimize, sonra Kütahyalı kıymetli kardeşlerimize, hemşehrilerimize mahcup etmesin. Gelecek döneme kadar yapacak çok işimiz, var. Ortaya koyacak çok hizmetimiz var. Bugün itibarıyla buna hazır ve başlamış durumdayız" dedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Seçim, sonuçları, için, konuşan, Ali, Çetinbaş, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv