Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 17:51 Bu haber 1522 kez okundu
 
Şehir Hastanesi 2019'da değil, 2020'de açılacakmış
Kütahya halkının büyük beklenti içinde olduğu Kütahya Şehir Hastanesi’nin 2019’da değil, 2020 yılında tamamlanacağı ileri sürüldü. İddiaya göre, yüklenici firma yetkilisinin hastane inşaatını inceleyen Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’e hastanenin ancak 2020 yılında tamamlanabileceğini söylediği ifade edildi.
Gündem Haberi


Kütahya Şehir Hastanesinin 2019 yılında değil, 2020 yılında tamamlanabileceği iddia edildi. Tüm Kütahya’nın sağlık alanında bitirilmesini sabırsızlıkla beklediği Kütahya Şehir Hastanesinin kamuoyuna duyurulduğu gibi 209 yılına değil, 2020 yılına yetiştirilebileceği ileri sürüldü. İddiaya göre yüklenici GÜRİŞ firmasının yetkilisi firmanın Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Yardımcısı Tarık Aygün’ün  inşaat alanını ziyareti esnasında Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’e, Kütahya Şehir Hastanesinin ancak 2020 yılında tamamlanarak hizmete sunulacağını söylediği ifade edildi.

Şehir Hastanesi sürecini takip edenlerin hatırlayacağı gibi en son geçtiğimiz yıl Eylül ayında protokolü inşaat alanında ağırlayan Güriş Kütahya Sağlık Yerleşkesi Projesi Müdürü İnşaat Mühendisi Çetin Güven proje ve son durum hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, hastanenin 2019 yılında bitilmesinin hedeflendiğini söylemişti. Güven, “Hastanemiz 2 bölümden oluşuyor. 510 yatak kapasiteli genel hastane, 100 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olacak hastane şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta olan Yoncalı’da yapılacak. Hastanede hakkında teknik bilgiler vermek istiyorum. 106 tek kişilik, 136 çift kişilik odadan oluşan hastanemiz 510 yatak kapasiteli. 56 Yoğun Bakım Ünitesi, 5 KBC Yoğun Bakım, mikro arena, LDR arena, iyotlu, tutuklu hasta gibi bölümlerden oluşuyor. Hastanemiz genel itibari ile 165 Bin metrekarlik alanda olacak. 40 bin metrekarelik bir alanda da Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz olacak. Toplamda 200 bin metrekarelik kapalı alana ulaşacağız. 15 ameliyathane, 45 ameliyathane yataklarımız var. Hastaneye iki girişile yaklaşık 7 katlık bir hastane olacak. Kütahya halkının da yoğun baskısını htik. Burada temel yaklaşımımız her ne kadar araz 150 Bin metrekare görünse de kullanım alanı o kadar geniş bir alan değil. Fizik Tedavi Hastanesi’nin Genel Hastane ile birlikte düşünülüp ayrıldıktan sonra da bir çalışma yapılmamış. Hastanemizin yapım sürecini 2019’un sonunda bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuşmuştu.

Öte yandan Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’in, yatırım bedeli 538 milyon 306 bin TL olan 610 yatak kapasiteli Kütahya Şehir Hastanesinin kesin bitiriliş tarihi vermemesine, hastanenin 2020 yılında tamamlanarak hizmete sunulacağının söylenmesi üzerine gerçekleştiği düşünülüyor. Eldemir’in , hastaneden büyük beklenti içinde olan Kütahya kamuoyundan tepki almamak için kesin bitiriliş tarihi vermediğine inanılıyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Şehir, Hastanesi, 2019'da, değil,, 2020'de, açılacakmış,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv