Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 19:27 Bu haber 147 kez okundu
 
Seyitömer ve Tunçbilek Termik Santralleri kısmi olarak yeniden üretime başlıyor
Seyitömer ve Tunçbilek Termik Santralleri, 6 aylık geçici faaliyet belgesiyle kısmi olarak yeniden üretime açılıyor.
Ekonomi Haberi


Haber sitemizin edindiği bilgilere göre, Kütahya ekonomisi için büyük önem arz eden Seyitömer ve Tunçbilek Termik Santrallerinin kısmi olarak yeniden üretime başlayacağı öğrenildi. Bu çerçevede  filitrasyon çalışmaları halen devam eden ve 4 ünitesi bulunan Seyitömer Termik Santralinde 2 ünitenin 6 aylık geçici faaliyet belgesiyle bu gece saat 23.00’dan itibaren kısmi olarak üretime başlayacağı bildirildi.

Tunçbilek Termik Santralinde de aynı şekilde 2 ünitenin geçici faaliyet belgesiyle kısmi olarak üretime başlayacağı ifade edilirken, her iki termik santralde de 6 ay sonunda Çevre İl Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol yapılacağı, filitrasyon çalışmalarının durumuna göre ya üretimin tekrar durdurulacağı veya üretimin kısmen-tamamen devam etmesine karar verileceği belirtildi.

Öte yandan termik santrallerin kısmen üretime başlayabilmeleri için AK Parti il yönetiminin yakın zamanda içinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, ziyarette bulunduğu ve Termik Santrallerin bölge halkımız için önemini belirterek, kendilerinden bir an önce üretime yeniden başlanması için destek istedikleri öğrenildi.

Bakanlığın da olumlu yaklaşımı neticesinde; eksikliklerin tamamlanması şartı ile Seyitömer, Tunçbilek Termik Santralinde, sınırlı sayıda ünitenin geçici faaliyet belgesiyle kısmi olarak yeniden üretime açılmasına karar verildiğinin altı çizildi

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Seyitömer, ve, Tunçbilek, Termik, Santralleri, kısmi, olarak, yeniden, üretime, başlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv