Haber Detayı
01 Ocak 2020 - Çarşamba 17:37 Bu haber 536 kez okundu
 
Seyitömer ve Tunçbilek Termik Santralleri mühürlendi
İçlerinde Kütahya Seyitömer ve Tunçbilek Termik Santrallerinin de bulunduğu 4 termik santralin bacalarına filtre takılmaması nedeniyle mühürlendiği bildirildi.
Gündem Haberi


Bakanlığın, termik santrallerin bacasına filtre takılması için 1 Ocak 2020'ye kadar tanıdığı süre gece 00.00 itibarıyla sona ererken, gece yarısı başlayan denetimler neticesinde yurt genelinde bacalarına filtre takmadığı belirlenen 4 termik santral mühürlendi. Termik Santrallerin arasında Kütahya Seyitömer ve Tunçbilek Termik Santralleri de bulunuyor.

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından Manisa Soma, Zonguldak'ın Kilimli ilçesi ile Kütahya'da bulunan iki termik santrale filtre takılmadığını belirlendi. Dört santral de gerekli şartları karşılayamadığı için faaliyetlerini durdururken, Kütahya’daki santralleri ekiplerin sabah saatlerinde denetlediği öğrenildi. Santrallerin kömür kazanlarının mühürlenerek kapatıldığı ifade edildi.

Hatırlanacağı gibi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çevre mevzuatına aykırı tesislere kapatma dahil tüm cezai işlemlerin uygulanacağını açıklamıştı. Santrallerin çevre izin belgesi alana kadar üretim yapamayacağı bildirildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Seyitömer, ve, Tunçbilek, Termik, Santralleri, mühürlendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv