Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 15:03 Bu haber 666 kez okundu
 
Şubat ayında Kütahya Belediyesi kültür sanatta güzel günler yaşatacak
Her ay birbirinden farklı kültür sanat etkinlikleriyle dolu dolu bir takvimi bulunan Kütahya Belediyesi, Şubat ayında da Kütahyalıları güzel etkinliklerle buluşturacak.
Kültür Haberi


Kütahya Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında şubat ayında hem önemli isimleri anacak hem de ilkleri yaşatacak. Etkinlikler çerçevesinde, Kütahya’da 8 Şubat Perşembe günü eski Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın ilk dersiyle Türkiye’de bir ilk olan Açık Üniversite programı başlayacak.

2. Abdülhamid’in torunu Nilhan Osmanoğlu Kütahyalılarla dedesini anacak

Kurtalan Ekspres ve Cihan Yıldız ‘Bu Toprağın Ezgileri’ etkinliği kapsamında Türk Müziğinin iki büyük ustası Barış Manço ve Cem Karaca, Düşünce Atölyesi’nde Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve 2. Abdülhamid’in torunu Nilhan Osmanoğlu’nun katılımıyla vefatının 100. yılında Abdülhamid anılacak.

Kütahya’da Şubat ayı boyunca kültürel aktiviteler kapsamında konser, yetişkin ve çocuk tiyatroları, söyleşi, seminer, panel ve daha birçok etkinlik yapılacak. Bu ayki etkinlikler, tamamı Kütahya şehir tiyatroları öğrencilerinden oluşan oyuncu kadrosuyla Kültür Bakanlığı ödüllü tek özel tiyatro metni olan ‘Benim Güzel Pabuçlarım’ çocuk oyunu ile başlayacak.

Cansu Canan İbrahim Sadri’yi konul edecek

Her ay düzenli olarak gerçekleşen Anadolu’yu Mayalayanlar programında Fatih Çıtlak, Cansu Canan moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Cansu Canan ile Buluşmalar’ programında ise ünlü televizyon programcısı, şair ve tiyatrocu İbrahim Sadri, Kütahyalılar ile buluşacak.

"Açık Üniversite eğitimlerine başlıyoruz."

Alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleşecek etkinlikler ile ilgili konuşan Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Şubat ayında sizlerle buluşturmak üzere planladığımız birbirinden güzel programların yanı sıra, 2018 yılının en önemli kültür ve medeniyet projesi olarak gördüğümüz ülkemizde ki kültürel üretime önemli bir katkı sağlayacak Açık Üniversite eğitimlerine başlıyoruz. Kütahya’da bu ay hem Sultan II. Abdülhamid Han hem de Anadolu rock müziğinin iki önemli ismi Cem Karaca ve Barış Manço anılacak. Ayrıca ödüllü tiyatro oyunlarını da sergilemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Şubat, ayında, Kütahya, Belediyesi, kültür, sanatta, güzel, günler, yaşatacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv