Haber Detayı
12 Temmuz 2018 - Perşembe 16:09 Bu haber 960 kez okundu
 
Sular akar Kütahya'm bakar
Termal turizm alanında Türkiye’nin marka şehri olma konusunda her geçen gün yerini daha da sağlamlaştıran Afyonkarahisar’a bir talih kuşu daha kondu. Süper Ligin yeni ekibi Ankaragücü, yaptığı açıklamayla ligin ilk yarısının tüm maçlarını Afyon Zafer Stadyumunda oynayacağını bildirildi.
Gündem Haberi


Termal otelleri ve sahip olduğu tesisleriyle hali hazırda çok sayıda spor kulübünün kamp yaptığı yerlerden biri haline gelen Afyonkarahisar,  yeni stadı sayesinde de Süper Lig’in ilk yarısı boyunca Ankaragücü’ne ev sahipliği yapacak.

Osmanlıspor ve Gençlerbirliği’nin küme düşmesinin ardından bu sezon Süper Lig’de Başkent’i temsil edecek tek takım olan Ankaragücü, yaptığı açıklamayla 12 Ağustos’ta başlayacak sezonun ilk yarısındaki tüm  iç saha maçlarını Afyon Zafer Stadyumu’nda oynayacağını bildirdi. Alınan bu kararda Ankara’daki Eryaman Stadyumu’nun yetişmemesi ve 19 Mayıs Stadının da yıkım ihalesinin yapılmasının etken olduğu ifade edilirken, Ankaragücü’nün sezonun 2. Yarısını Eylül veya Ekim ayında bitirilmesi beklenen Eryaman Stadında oyması bekeniyor.

Komşu illerden de taraftar gelecek, Afyon esnafı bayram edecek

12 Ağustos’ta başlayacak Süper Lig’de Ankaragücü ilk maçını Galatasaray ile yapacak. Süper Lig’in ilk yarısında oynayacağı 9 maçta rakip takım ve ev sahibi niteliğindeki Ankaragücü taraftarlarının Afyonkarahisar’a akın etmesi beklenirken, Kütahya, Eskişehir ve Uşak gibi komşu illerden gelecek taraftarlar sayesinde de durumdan en karlı çıkacak yine Afyonkarahisar olacak. Kent esnafı ve otellerin yaşanacak spor turizminden büyük bir gelir elde etmesi beklenirken, Türkiye’de milyonlarca taraftarı bulunan 4 büyük takımı Zafer Stadyumunda konuk edecek Afyonkarahisar, bu maçlar sayesinde hem tüm Türkiye’ye adını duyurarak önemli bir tanıtımda bulunacak, hem de yapılacak ziyaretlerden kesesini dolduracak.

Sular akar, Kütahya'm bakar

Afyonkarahisar’ın, artık büyük bir ekonomi mecrası kabul edilen futbol alanında böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak olması, ilin komşusu olarak bizleri sevindirirken,  otelcilik, ulaşım, stat ve alt yapı bakımında kendi eksikliğimizi ise bir kere daha yüzümüze vurmuş oldu.

Kütahya’da stat olsaydı Ankaragücü acaba Kütahya’ya gelir miydi?

Konuyu yakından takip eden spor kamuoyunda olay tartışmaları da beraberinde getirirken, aslında tek başına stadın bir şey ifade etmediğinin de altını çizmek gerekiyor. Ne tesis, ne termal otel, ne de alt yapı bakımından kriterleri karşılayabilecek durumda olmayan Kütahya’nın stadının olsa bile, Ankaragücü yönetiminin Kütahya’yı tercih edeceğini düşünmenin hayal kurmak olduğunu bilmek gerekiyor.

Hem termal oteller, hem sosyal tesisler,  hem de stat konusunda Kütahya’dan çok daha ileride olan  ve takımını da PTT 1. Lige çıkarmayı başaran Afyon’un, yakaladığı bu havayla futbolda da Türkiye’nin en gözde yerlerinden biri konumuna gelmek üzere olduğunu söylemek gerekir.

Bu konuda, sezon öncesi yerli ve yabancı takımları ağırlamaya çoktan başlayan Afyonkarahisar’ın hızlı gelişimini alkışlarken, Kütahya’mızın ise yılardır ne uygun bir stadının olmayışına, ne futbolda başarı sağlayamamasına, ne de termal konaklama alanları konusunda yeterince gelişim gösterememesine üzülmemek elde değil.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sular, akar, Kütahya'm, bakar,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv