Haber Detayı
22 Haziran 2018 - Cuma 23:48 Bu haber 803 kez okundu
 
Tavşanlı'ya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi geliyor
AK Parti Milletvekili Vural Kavuncu Tavşanlı’ya 75 yataklı yeni bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılacağını duyurdu.
Gündem Haberi


Milletvekili Kavuncu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Tavşanlı’ya 75 yataklı yeni bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi kazandıracaklarını bildirdi. Vural Kavuncu yaptığı açıklamada, “Kütahya ve ilçelerinde yaptığımız dev Sağlık Yatırımlarını bir AK ESER ile daha taçlandırıyor, Tavşanlı ilçemize yeni bir Kadın Doğum ve Hastanesi kazandırıyoruz.” dedi.

Milletvekili Vural Kavuncu , hastane hakkında şu açıklamaları yaptı:

“AK Parti ile hükümetleri ile birlikte ülkemizde yürütülen “Sağlıkta Değişim ve Dönüşüm” programı uyarınca ilimiz sağlık tesislerinde de kapsamlı bir yenilemeye gittik. Tavşanlı ilçemizde de ilk olarak dönemin hükümeti tarafından 1994 yılında başlanmış, ödenek yetersizlikleri nedeniyle senelerce inşaatı sürmüş, AK Parti gelince tamamlanabilmiş olan Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi (eski blok) 48 yatağı ile Kadın Doğum ve Çocuk Kliniği olarak hizmet vermekteydi. Ancak orjinal mimarisi gerekse de fiziksel kapasitesi itibarıyla nitelikli bir sağlık hizmetine imkan vermemekte, bir dönüşüme ihtiyaç duyulmaktaydı. Bu konuda yaptığımız talep ve takiplerimiz sonucunda ayrıntılı değerlendirmeler ve depremsellik testleri yapıldı, istenilen ölçekte bir dönüşümün yapılmasının mümkün olmadığı, güçlendirmenin de ekonomik olmadığı sonucuna varıldı. Bunun üzerine yeni bir hastane bloğunun yapılması kararı alındı, biz de gerekli ödeneğin çıkarılmasını ve Sağlık Bakanlığı yatırım programına alınmasını sağladık.

Yeni hastanenin kapsamı, iç organizasyonu için çok sayıda istişare ve değerlendirme toplantıları yaptık. Bir sağlıkçı olarak ben de bu değerlendirmelerin bizzat içinde yer aldım ve katkıda bulundum. İlçemizde en çok ihtiyacı hissedilen alanın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları olması dolayısıyla bu alana özgü bir Hastane olmasına karar verdik. Yatak kapasitesini de artırıp 75 yatağa çıkartarak, yeni doğan yoğun bakımı, modern doğumhane ve ameliyathaneleri ile, poliklinikleri, ferah mekanlar ve konforlu odaları ile, 2014 yılında hizmete girmiş yeni hastane bloğu ile de uyumlu ve bir geçit aracılığı ile bağlantılı olmak üzere çok estetik bir mimari proje ürettik. Şimdi bu projemizi halkımıza gurur ve mutlulukla sunuyoruz.

“Hangi görevde olursak olalım, bu yatırımın hayata geçirilmesi konusunda  takip etmeye devam edeceğim.”

Bundan sonra ki aşamada ise yapım ihale süreci başlayacak. Hangi görevde olursak olalım, yeni hükümetin, bölge için çok önemli olan bu yatırımı gecikmeden ele alması, yapımın başlatarak hayata geçirmesi konusunda da takip etmeye devam edeceğim. Allah bu hastanenin tamamlandığı ve hizmete girdiğini görmeyi de bizlere nasip etsin inşallah. Hastalarımızın duası, çocuklarımızın gözlerinde ki gülümseme bizler için siyasetin anlam bulduğu yüce bir değer olacaktır.

Bu yatırımın bu aşamaya gelmesi ve önünü açılmasının en temeli, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu aziz millet için verdiği değer, insana hizmet noktasında bakanlarımıza ve bizlere yüklediği misyon, AK Hükümetlerin devlet yönetme becerisi ile sağladığı mali kaynaklardır. Yerelden yükselen sesimize ortak olan ve karşılık veren, yereleden sırasıyla Tavşanlı Devlet Hastanesi yöneticilerimiz, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri, Sağlık Hizmetleri, Sağlık Yatırımları, Strateji Genel Müdürlüğü ve bürokratlarına, Sayın Müsteşarımız ve Bakanımıza, projeyii çizen Özes Mimarlık grubuna ilimiz ve ilçemiz halkı adına en içten teşekkür ve şükranlarımı sunarım.

Devletine, milletine bağlı, Cumhurbaşkanımıza sevdalı olan, bizlere de kendilerine hizmet etme şerefini vermiş aziz milletimiz elbette herşeyin en iyisine layık. Hayırlı olsun efendim.”

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Tavşanlı'ya, Kadın, Doğum, ve, Çocuk, Hastanesi, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv