Haber Detayı
17 Nisan 2020 - Cuma 13:56 Bu haber 294 kez okundu
 
Ücretsiz maskeler için vatandaşların telefonlarına kod gönderilmeye başlandı
Vatandaşlara parayla satışı yasak olan ancak, sahip olabilmek konusunda halkımızın zaman zaman sıkıntı çektiği maske konusunda cep telefonlarına Sağlık Bakanlığı tarafından kod gönderilmeye başlandı. Vatandaşlara söz konusu kodla eczaneler tarafından ücretsiz dağıtılacak maskeler için e-devlet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor.
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla vatandaşlara parayla satışı yasaklanan maskeler için, e-devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşların cep telefonlarına Sağlık Bakanlığı’nca kod gönderilmeye başlandı. Korona Virüsü tedbirleri çerçevesinde vatandaşların bu kodla eczanelerden ücretsiz olarak temin edebileceği maskeler için e-devlet üzerinden başvuru yaptıysanız, kodunuzun cep telefonunuza gelmesini beklemeniz gerekiyor.

E-devlet üzerinden maske başvurusu yapan vatandaşların telefonuna gelen SMS’ler doğrultusunda, vatandaşlar 10 gün içerisinde eczanelerden 5 adet maske temin edebiliyor.

Hatırlanacağı gibi, ilk etapta halka başvuru yapıldıktan sonra maskelerin kargo aracılığıyla gönderilmeye başlandığı açıklanmıştı. Daha sonra ise maskelerin bakanlık tarafından gönderilecek Kod aracılığıyla eczaneler tarafından verilmesi kararlaştırılmıştı. Kodu olmayan vatandaşlara ise eczanelerden maske verilmeyecek.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Ücretsiz, maskeler, için, vatandaşların, telefonlarına, kod, gönderilmeye, başlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv