Haber Detayı
22 Şubat 2018 - Perşembe 12:40 Bu haber 643 kez okundu
 
Vali A. hamdi Nayir: "Zafer OSB’de çalışmalar iyi noktaya gidiyor."
Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Toplantısında konuşan Kütahya Valisi, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Zafer OSB’ye Kütahya’da tüm kesimlerin sahip çıktığını ifade ederek, çalışmaların iyi bir noktaya gittiğini söyledi.
Gündem Haberi


Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, OSB’de imar planının 29 Ocak 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü tarafından onaylandığını belirtti. Parselasyon çalışmalarının tamamlandığı ve onaylanmak üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğüne gönderildiğini söyleyen Vali Nayir, “Genel olarak bütün kurucu üyelerimizin, milletvekillerimizin işe sahip çıktıklarını görüyor, mutlu oluyoruz. Çalışmalar iyi bir noktaya doğru gidiyor. Şu anda vakit kaybımız yok ama belirsiz olan hususları da biran önce tamamlama gayretindeyiz. Altyapı çalışmalarıyla ilgili Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğünde istişare toplantısı yapıldı. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile yapılan görüşmede Altıntaş Zafer OSB'ye doğalgaz hattı yapımı hususunda Kalkınma Bakanlığı tarafından kaynak sağlanacağı belirtildi.” dedi.

“Cumhurbaşkanımızın takdim ettiğim dosyayı takip ettiğini gördük, güzel sonuçlar doğmaya başladı.”

Eksik olan konuları da biran önce tamamlayıp 3 mart günü Kütahya’ya gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım'a takdim etme arzusunda olduklarını dile getiren Vali Nayir, "Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın 3 Kütahya'ya ziyareti için bu hafta sonu Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımızla hangi dosyaları sunacağımıza dair mütalaa yapacağız. Bundan önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ilimizi ziyaretlerinde 6 maddelik dosya takdim etmiştik kendilerine.

“Biz her ziyareti ilin konularını dile getirmek için bir vesile olarak değerlendiriyoruz.”

Sayın Cumhurbaşkanımızın takdim ettiğim dosyayı takip ettiğini gördük, güzel sonuçlar doğmaya başladı. Biz her ziyareti ilin konularını dile getirmek için bir vesile olarak değerlendiriyoruz. Cumhurbaşkanımızın ilimizden mutlu ayrılması, Uşak'ta Kütahya'dan bahsetmesi bizi ayrıca mutlu etti" diye konuştu.

Toplantıda 2017 yılı OSB Faaliyet Raporu, Yönetim Kurulu ibrası, 2017 yılı 4. dönem Denetim Kurulu raporu, 2017 yılı 4. dönem gelir-gider tablosu, bilanço, 2017 yılı Yeminli Mali Müşavir Raporu konuları görüşülerek oy birliğiyle ibra edildi.

Toplantıya, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, Meclis Başkanı İsmet Özotraç ile diğer üyeler katıldı.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Vali, A., hamdi, Nayir:, "Zafer, OSB’de, çalışmalar, iyi, noktaya, gidiyor.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv