Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 20:15 Bu haber 1286 kez okundu
 
Vatandaş bu seçimde, "Kütahya'da tablo değişir!" diyor
24 Haziran için geri sayım başlarken, vatandaşlar 5 milletvekili çıkaracak Kütahya’da bu seçimde mevcut tablonun değişeceğini düşünüyor.
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için partiler saflarını netleştirip milletvekili adaylarını belirledi. Kütahya’da siyasi partiler meydanlara inip vatandaşlardan oy istemeye başladı. İlçe ve il merkezinde milletvekili adaylarıyla gezerek halktan oy isteyen partiler acaba istedikleri oyu alabilecek mi?

"AK Parti en az 2 vekil çıkarır."

Bu soruya en iyi cevabı verebilecek olan Kütahyalı vatandaşlar,5 milletvekili çıkaracak Kütahya’da bu seçimde mevcut tablonun değişeceğini düşünüyor. Bir önceki seçimde 4 vekilin tamamını çıkaran AK Parti’nin yine Kütahya’da en fazla vekili çıkarabileceği tahmin edilirken, bu oranın ise en fazla 2 ya da 3 ile sınırlı olabileceği konuşuluyor.

“MHP bu seçimde en az 1 vekil çıkarır. Sayı 2 veya 3 olursa da sürpriz olmaz.”

Cumhur ittifakına verdiği destek ve ülkenin zor zamanlarında gösterdiği dik duruşla halkın gözündeki değerini katlayan MHP lideri Devlet Bahçeli ve partisinin de tüm ülkede olduğu gibi Kütahya’da da sürpriz yapabileceğini düşünen vatandaşlar, MHP’den de en az 1 vekilin meclise gireceğine garanti gözüyle bakıyor.  Bu sayının 2 veya 3’e kadar çıkabileceğini de konuşan vatandaşlar, bu seçimde CHP’nin de Kütahya’dan milletvekili çıkarabilmesinin mümkün olduğunu ifade ediyorlar.

“İYİ Parti’ nin Kütahya’dan vekil çıkarabilmesi zor. Cumhurbaşkanlığı konusunda Erdoğan ipi göğüsler.”

İYİ Partinin ilden vekil çıkarabilmesini zor gören vatandaşlar, cumhurbaşkanlığı konusunda ise Recep Tayyip Erdoğan’ın ipi göğüsleyeceğine inanıyorlar. Kütahya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilecek desteğin % 65-70 arasında yaşanacağını tahmin eden vatandaşlar, cumhurbaşkanı seçiminin ilk turda sonuçlanacağını da düşünüyorlar.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Vatandaş, bu, seçimde,, "Kütahya'da, tablo, değişir!", diyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv