Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 13:53 Bu haber 501 kez okundu
 
Yağışlı hava geliyor, Pazar gününe kadar devam edecek
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, yurtta bugün başlayacak serin ve yağışlı hava pazar gününe kadar etkisini sürdürecek. Tahminlere göre, Eskişehir ve Kütahya'nın kuzey çevrelerinde bugün sağanak bekleniyor.
Yaşam Haberi


Mevsim normalleri civarında seyreden ancak kurak bir Ekim geçiren yurdumuz, bugünden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, bugün kuzey kesimlerde etkili olmaya başlayacak yağışların, yarın Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemle birlikte ülkenin büyük bir bölümünde görülmesi, cumartesi günü doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi bekleniyor.

Buna göre, Kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacak hava sıcaklığının, özellikle yarın iç ve batı bölgelerde, cumartesi günü ise yurdun kuzeydoğu kesimlerinde 4-7 derece azalması öngörülüyor.

Kütahya’nın kuzey bölgelerinde bugün sağanak yağış var

Soğuyan havayla birlikte yer yer sağanak yağış beklenirken, bugün Eskişehir ve Kütahya'nın kuzey çevrelerinde, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Amasya, Çorum, Ankara'nın kuzeyi ve Çankırı’da sağanak bekleniyor.

Yarın ise ülkenin büyük bir bölümünde yağış öngörülürken, Ege, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da kuvvetli, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak.

Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde eseceği tahmin edilirken, Cumartesi günü doğu bölgelere hareket edecek yağışlı havanın, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kara neden olduktan sonra yurdu terk etmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının pazar günü iç ve batı bölgelerde, hafta başından itibaren ülke genelinde tekrar artması öngörülüyor.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Yağışlı, hava, geliyor,, Pazar, gününe, kadar, devam, edecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv