Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 13:37 Bu haber 516 kez okundu
 
Yağmur geliyor. 6 gün etkili olacak
Beklenen Nisan yağmurları nihayet ay sonunda kapımızı çalıyor. Meteorolojiden edinilen bilgilere göre, Kütahya'ya yarından itibaren inmeye başlayacak yağmur 6 gün boyunca etkili olacak.
Yaşam Haberi


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdumuzun genelinde yarından itibaren yağmurlu bir hava etkili olacak. Beklenen Nisan yağmurlarının yer yer gök gürültülü ve sağanak şeklinde ineceği Kütahya’da yağmur 6 gün etkili olacak.

Beklenen Nisan yağmurlarına nihayet ay sonunda kavuşuyoruz. Meteorolojiden edinilen bilgilere göre, bugün orta Anadolu’dan başlayacak yağışlı hava yarından itibaren ülke genelinde etkili olacak. Kütahya’da da yağmurun Perşembe gününden itibaren (yarın)yağmaya başlaması beklenirken, yağışlı havanın ilimizde 6 gün boyunca etkili olacağı ifade ediliyor.

Yağmurun Kütahya’da özellikle önümüzdeki Pazar, Pazartesi ve Salı günü daha yoğun şekilde yağmasının tahmin edildiği bildirilirken, Pazar günü yağmura yer yer gök gürültülü ve yıldırımlı bir atmosferin de eşlik edeceği tahmin ediliyor.

Bugünden itibaren düşmeye başlayacak hava sıcaklığının ise, Kütahya’da gündüzleri 21 ile 15 derece arasında seyredeceği kaydediliyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Yağmur, geliyor., 6, gün, etkili, olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv