Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 17:25 Bu haber 561 kez okundu
 
Yolu kapanan 548 köyün 480'inde ulaşım sağlandı
Kütahya’da dün saat 11.00’de başlayan yoğun kar yağışı, yaşamı olumsuz etkilerken, Kütahya İl Özel İdaresi ekiplerinin yolu kapanan 548 adet köyün 480’inde ulaşımı sağladığı, 60 köyde ise ulaşımı sağlamak için çalışmaların aralıksız devam ettiği bildirildi.
Gündem Haberi


Kütahya’ya dün yağan yoğun kar yağışına Kütahya İl Özel İdaresi ekipleri 109 personel, 69 makine ve 21 servis aracıyla müdahale ediyor.  Konuya ilişkin kurumdan yapılan açıklamaya göre, dün saat 11.00’de başlayan yoğun kar yağışının başlamasının hemen ardından başlatılan çalışmalar ile yolu kapanan 548 köyün 480’inin ulaşıma açıldığı bildirildi. 60 köy de ise bugün öğlen saatleri itibariyle yol açma çalışmalarının kesintisiz olarak devam ettiği ifade edilirken,  çalışmalarda ilçelerle birlikte toplam 109 personelin görev yaptığı belirtildi

İl genelinde toplam 69 adet makina ile 21 servis aracı ile çalışmaların devam ettiği kaydedilen açıklamada, yol açma çalışmalarının yanı sıra köy yollarında  mahsur kalan araçların da kurtarılarak vatandaşlara yardımcı olunduğu ifade edildi.

Açıklamanın sonunda, öncelikli olarak hastası olan köylerdeki yolların açılması sağlanarak, kapalı köy yollarının en kısa süre içerisinde halkın hizmetine tekrar sunulması için çalışmaların aralıksız olarak halen devam etmekte olduğu bildirildi.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Yolu, kapanan, 548, köyün, 480'inde, ulaşım, sağlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv