Haber Detayı
06 Ekim 2016 - Perşembe 00:08 Bu haber 1429 kez okundu
 
Yoncalı hak ettiği yola kavuşuyor
Kütahya’nın termal turizm açısından eşsiz özelliklere sahip önemli yerlerinden biri olan Yoncalı, hak ettiği yola nihayet kavuşuyor.
Turizm Haberi


Tavşanlı yol ayrımından Yoncalı’ya kadar yapımı devam eden yol için çalışmaları yerinde inceleyen Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yolun uluslararası standartlarda inşa edildiğini söyledi. 2 geliş 2 gidiş bölünmüş olarak yapılan yolun Kütahya Belediyesi için de bir ilki barındırdığını ifade eden Başkan Saraçoğlu, yol yapımı hakkında şu bilgileri paylaştı:

Yol 2,8 km uzunluğunda

“Yoncalı, Şehrimizin turizm anlamında önemli yerleşim yerlerindendir. İmar planları henüz tamamlanmamış olmasına rağmen, burada kadastral sınırlara bağlı kalarak yapılabilecek en geniş yol çalışmasını yapıyoruz. Ana hatlarıyla 2 gidiş 2 geliş bölünmüş olarak yapılan yol, sınır hatlarının yetmediği noktalarda kısa mesafe 3 şerit sağlamaktadır. Yolun toplam uzunluğu 2.8 km ve yaklaşık 41.000 m2 kaplama yapacağız.


Uluslararası standartlarda yaptığımız Yoncalı duble yolunda Kütahya Belediyesi tarihinde ilk defa bitümlü temel çalışması yapılmaktadır. Bitümlü temel çalışması yapılırken harita kodlaması ile yoldaki iniş ve çıkışlar daha yumuşak hale getirilmektedir. Bazı kesimlerde yaklaşık 80cm dolgu yapılmaktadır. Bitümlü temelden sonra asfaltlama işlemine geçilmektedir.  Yoncalı yolumuz şimdiden Kütahya’mıza hayırlı olsun.”

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Yoncalı, hak, ettiği, yola, kavuşuyor,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv