Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 17:41 Bu haber 187 kez okundu
 
Yüylük'de karantina bitti. Hisarcık'da bazı noktalar karantinaya alındı
Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek, sosyal izolasyonu sağlayarak vatandaşımızın sağlığını korumak için hayata geçirilen tedbirler çerçevesinde Kütahya’nın Dumlupınar ilçesine bağlı Yüylük Köyünde uygulanan karantinanın sona erdiği bildirildi. Aynı tedbirler kapsamında Hisarcık’ta bazı mahalle ve sokakların karantinaya alındığı kaydedildi.
Asayiş Haberi


Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek, sosyal izolasyonu sağlayarak vatandaşımızın sağlığını korumak için hayata geçirilen tedbirler bağlamında Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, Kütahya’nın Dumlupınar ilçesine bağlı Yüylük Köyünde 14 gün süreyle tedbir amaçlı uygulanan karantinanın sona erdiği bildirildi. Uygulanan karantina so ucunda yapılan sağlık kontrollerinde olumsuz bir duruma rastlanmadığı için Dumlupınar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinanın sonlandırıldığı ifade edildi.

Valilikten yapılan bir başka açıklamda ise, Hisarcık’ta Şehitler Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi Çimenlik Caddesi, 120 ve 121 Sokak Karantinaya Alındığı belirtildi. Yapılan açıklamada şöyle denildi; “Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Şehitler Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi Çimenlik caddesi 120 ve 121 Sokak‘ta bazı vatandaşlarımızın Kovid-19 testleri pozitif çıkmıştır.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Hisarcık İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla bugün saat 14.00 itibarıyla Hisarcık ilçesi Şehitler Mahallesinin tamamında, Cumhuriyet Mahallesi Çimenlik caddesi, 120 ve 121 sokakta 14 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verilmiştir.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yüylük'de, karantina, bitti., Hisarcık'da, bazı, noktalar, karantinaya, alındı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv