Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 18:21 Bu haber 654 kez okundu
 
Zemheri bir geldi pir geldi, Kütahya'yı karla doldurdu
Kütahya'ya deyim yerindeyse kar yağışı adeta bir geldi pir geldi. Büyüklerin tabiriyle Kütahya’da “Koca Zemheri” kendini gösterirken, Bugün sabah saatlerinde yağmur şeklinde başlayan yağış, karla karışık yağmur ilerleyen saatlerde yerini yoğun kar yağışına bıraktı.
Yaşam Haberi


Yurdumuza Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava kendini gösterirken, meteorolojinin tahmin ettiği gibi bugün Batı bölgelerinde yoğun kar yağışı yaşanıyor. Soğuk ve karlı havadan Kütahya’da nasibini alırken, yüksek kesimler hariç nerdeyse ilk kez yağdığı söylenebilecek kar, tüm kenti beyaza bürüdü.

Bugün sabah saatlerinde kısa süreli yağmur ve ardından karla karışık yağmur ve hemen akabinde kara çeviren yağış, tüm ilde etkili oluyor. Haberi yayına hazırladığımız ana kadar kentte aralıksız kar yağışı devam ederken, 23-14 cm kalınlığa ulaşan kar yağışının kent merkezinde yolları kapamaması için Kütahya Belediyesinin kar kürüme ve tuzlama ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Kar yağışı devam edecek mi?

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, Kütahya’da kar yağışının yarın (26.12.2018 Çarşamba) sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Öğle saatlerinden itibaren kar yağışının yerini kapalı ve soğuk bir havaya bırakacağı tahmin ediliyor. Bu zaman diliminden itibaren, 30 Aralık Pazar gününe kadar kar yerini dondurucu soğuklara bırakacak.

Kuvvetli don olayının gece saatlerinde -13, -14 dereceye kadar etkisini göstermesi beklenirken, karla karışık yağmur ve kar yağışının beklendiği Pazar gününe kadar gündüz saatlerinde ise sıcaklıkların -5 ila, -1 derece arasında seyretmesi bekleniyor.

Pazar günü yağışla birlikte hava sıcaklığının bir miktar yükseleceği beklenirken,sıcaklıkların gece -5 gündüz ise 2 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Zemheri, bir, geldi, pir, geldi,, Kütahya'yı, karla, doldurdu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv