Sarraflar Çarşısının üzeri kış gelmeden kapatılacak
Kütahya’da vatandaşların en uğrak noktalarından olan Kuyumcular Çarşısı, Paşam Sultan ve Saraçhane Sokağında devam eden üst kapama çalışmalarının kış mevsimi gelmeden bitirilmesinin planlandığı bildirildi.
475 defa okunmuş - 05 Eylül 2019 - Perşembe 17:00

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Paşamsultan Mahallesi, (Kuyumcular Çarşısı) Kavaflar Sokak ve Saraçhane Sokakta ki üst kapatma çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Işık söz konusu sokaklarda devam eden çalışmaları, yaklaşan kış mevsimi gelmeden önce tamamlamayı planladıklarını ifade etti.

Kütahya'nın en eski çarşılarından ve vatandaşların en uğrak noktalarından olan Kavaflar Sokak ve Saraçhane Sokakta Kütahya Belediyesi tarafından başlatılan üst kapama çalışmaları, esnafların daha rahat bir çalışma ortamına kavuşması, vatandaşların yağışlı günlerde ve soğuk kış mevsiminde daha rahat alışveriş yapabilmeleri için yapılıyor.

Başkan Işık’ incelemeler esnasında kuyumcu esnafının taleplerini de dinlerken burada alışveriş yapan vatandaşlar ile sohbet edip bölge esnaflarına hayırlı işler temennisinde bulundu.

                                                                           

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...