Kütahya'da 135 kişilik iş için yaklaşık 8 bin kişi başvuru yaptı
Kütahya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Belde A.Ş. isimli firmanın açmış olduğu 135 kişilik eleman alımı ilanına yaklaşık 8.000 kişinin başvurduğu bildirildi.
893 defa okunmuş - 11 Eylül 2019 - Çarşamba 14:00

Her ne kadar ekonomik göstergelerin kimilerine göre iyi gittiği ifade edilse de, görünen köyün aslında hiç de öyle olmadığını eleman alımı için işsizlerin yaptığı başvuru rakamları ortaya koyuyor. Bu çerçevede, Kütahya öğrenciye dayalı kısıtlı ekonomisiyle işsizliği daha da şiddetli yaşarken, Kütahya Belediyesinin son yaptığı eleman alımı duyurusu tabloyu daha da net ortaya koyuyor.

Kütahya Belediyesinin bir iştiraki olan Belde El Sanatları Turizm Anonim A.Ş. bünyesinde istihdam edilmek üzere 76 adet kadın ve erkek çöp toplama işçisi, 2 erkek itfaiye şoförü, 44 erkek çöp kamyonu sürücüsü, 4 erkek vardiya amiri, 2 kadın- erkek temizlik görevlisi, 2 erkek çöp kamyonu yıkama işçisi, 1 erkek kaynakçı, 4 bekçi erkek bekçi alınacağı açıklanmıştı. Belde A.Ş.’nin  çıkmış olduğu 135 kişilik eleman alımı ilamına, yaklaşık 8.000 kişinin başvurduğu ileri sürüldü.

4 kişilik bekçi kadrosuna 996 başvuru!

Örneğin 4 kişilik bekçilik Kadrosuna 996 kişinin başvurduğu belirtilirken, alınacak personel için uygulanan mülakatların yoğunluk nedeniyle hayli zorlaştığı kaydediliyor. Mülakatların yapıldığı Kütahya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü işletme sahasında sabah saatlerinde oldukça kalabalık bir grubun sıra beklediğinin gözlendiği ifade edilirken, ilgili birimler için yapılan mülakatların sarkabileceği ifade ediliyor.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...