Kütahya Özel İdaresi köyleri sıcak asfalta kavuşturuyor
Kış aylarına yaklaştığımız şu günlerde Kütahya İl Özel İdaresi ekipleri, köylerimiz için yol ve asfalt çalışmalarına hız verdi.
275 defa okunmuş - 24 Eylül 2019 - Salı 17:35

Kütahya İl Özel İdaresi ekipleri köylerimizin yaşam konforunu arttırmak amacıyla alt yapı çalışmalarına hız kemeden devam ediyor. Yapılan alt yapı ve yol çalışmaları kapsamında, Gediz Sazköy-Gökler grup yolu çalışması tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulurken, . 2 km’lik yolun Bitümlü Sıcak Karışım asfalt kaplamasının 1 km’si KÖYDES, 1 km’sinin de İl Özel İdaresi imkânları ile hizmete sunulduğu bildirildi.

Çalışmalar çerçevesinde, Çavdarhisar ilçesi Hacımahmut-Gökağaç köyleri için 2019 yılı KÖYDES programından 2.4 km Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt kaplamasının da yapılmış olduğu kaydedilirken, yolun geçtiğimiz günlerde trafiğe açıldığı belirtildi.

Yol çalışmalarının Tavşanlı ilçe köylerinde de devam ettiği kaydedilirken, Nusretler-Köseler köy yolunun 6,5 km’sinin 2. Kat asfalt satih kaplamasının tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulduğu ifade edildi.

Şapçı-Çamalan 8.5 km grup köy yolunun ise, 1. Kat satih asfalt kaplamasının tamamlanarak yolun hizmete açıldığı, ayrıca Çobanköy-Şenlik- Eğriöz- Elmalı 11 km grup köy yolunun 1. Kat asfaltı yapılarak tamamlandığı bildirildi.

Köylerde yapılan alt yapı çalışmaları çerçevesinde köylerin fosseptik ihtiyaçlarının da giderildiği belirtilirken, bu doğrultuda Simav ilçesi Boğazköy’de 500 kişilik, Yeniköy’de 1000 kişilik, Tavşanlı ilçesi Kayı köyde ise 500 kişilik fosseptik çalışmasının yapılarak vatandaşların kullanımına sunulduğu kaydedildi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...