Sevgi Yoluna tüm giriş çıkışlar kapatıldı
Korona Virüsü önlemleri çerçevesinde Kütahya Kent merkezinde halkın en yoğun olarak kullandığı ana arter olan Sevgi Yolu’na tüm giriş ve çıkışlar kapatıldı.
274 defa okunmuş - 11 Nisan 2020 - Cumartesi 14:20

Kütahya kent meydanında vatandaşların en yoğun olarak kullandığı bölge olan Sevgi Yolu araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Kütahya Valiliğince alınan karara istinaden Sevgi Yolunan bağlanan tüm ara sokak ve ana cadde bağlantıları polis barikatıyla kapatıldı. Polisin kontrol noktalarından geçişlere zorunlu haller haricinde izin vermediği gözlenirken, haber sitemizin edindiği bilgilere göre kapatılma katarının sadece hafta sonuna özel 2 günlük alındığı öğrenildi.

Esnaf Tepkili. Bölge esnafı gün ortasında dükkan kapatıp evine dönüyor

Öte yandan Sevgi Yolu üzerinde ve bağlantılı noktalarda esnaflık yapan vatandaşların kapatılma kararına tepki verdiği gözleniyor. Zaten çok zor durumda olduklarını ve artık sadece eve ekmek götürdüklerine şükreder halde olduklarını beyan eden esnaf, kapatılma kararının önceden duyurulması gerektiğini ifade ediyor. Hafta içi zaten iş yapamadıklarını, hafta sonuna umut bağladıklarını ancak verilen bu kapatılma kararıyla iyice zor duruma düştüklerini belirten bölge esnafının, dükkan açmanın bir anlam taşımayacağı için gün ortasında dükkanını kapatarak üzgün bir şekilde evinin yolunu tuttuğu görülüyor.

“Korona krizinden en çok etkilenen kesim küçük esnaf!”

Korona krizinden en çok etkilenen kesimin küçük esnaf olduğunu dile getiren cadde esnafları, “Kira, elektrik, su, doğalgaz ve planlanmış ödemelerimizi nasıl yapacağız. Devletimiz evde durun diyor ama, evde duvarları mı yiyeceğiz? Esnafa ve ihtiyaç sahibi olanlara kredi verilecek dendi ama öğrendiğimize göre müracaat edenlerin tamamına yakınına red cevabı veriliyormuş. Buna nasıl iştir?

“Elektrik, su, doğalgaz gibi ödemelerimiz de en az 3 ay ötelensin.”

Madem önlem alınacak, o zaman esnafın mağduriyeti giderildin, istisnasız her esnafa ve ihtiyaç sahibi insanımıza yardım edilsin. Elektrik, su, doğalgaz gibi ödemelerimiz de en az 3 ay ötelensin. Esnaf bırakın para kazanmayı, günü kurtarmayı evine akşam giderken alabildiği 2 ekmeğe şükreder hale geldi. Sosyal devlet anlayışı bunu gerektirmez mi?” şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...