Önümüzdeki hafta çok sıcak geçecek, çöl sıcakları geliyor
Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, önümüzdeki hafta Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak havanın tüm yurtta olduğu gibi, Kütahya’da da etkili olacağı bildirildi.
225 defa okunmuş - 11 Mayıs 2020 - Pazartesi 21:24

Meteoroloji yaptığı son değerlendirmede, hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerimin üzerinde seyredeceği ifade edildi. Geçtiğimiz hafta yurt genelinde etkili olan serin ve yağışlı havanın hafta sonu yurdu terk etmesiyle Kuzey Afrika üzerinden gelen yüksek basınçlı havanın etkisi altına girecek tüm yurdumuzda sıcaklıklar mevsim normalleri üzerine çıkacak.

Tüm yurtta olduğu gibi, Kütahya’da da bunaltıcı havanın kendini htireceği kaydedilirken, özellikle önümüzdeki Perşembe gününden itibaren sıcaklıkların 30 derece ve üzerine çıkacağı uyarısı yapıldı. Çöl sıcaklarının, hafta sonunda 34-35 dereceye kadar yükseleceği tahmin ediliyor. Pazartesi gününe kadar devam edecek sıcak havanın Salı gününden itibaren etkisini azaltarak Çarşamba günü 22 derece civarına inerek mevsim normallerine dönmesinin beklendiği ifade ediliyor.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...